ISICAM ÜNİTELERİNİN UYGULANMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  1. Ünitelerin doğramalara takılması sırasında yapılan hatalardan kaynaklanan bozulmalarla ilgili garantiler, montajı yapan firmanın sorumluluğundadır.
  2. Isıcamların kontrolü teslim sırasında yapılmalıdır. Teslimden sonra tespit edilecek harici çizik ve lekeler, kırıklar, kenarlardaki çapak ve pul atmaları, camların ıslanmasından dolayı oluşabilecek kusurlar ile ilgili olarak Isıcam Yetkili Üreticisi CAM-SAŞ A.Ş. sorumluluk kabul etmez.
  3. Isıcam üniteleri ile montaj malzemelerinin (strüktürel, silikon, sızdırmazlık silikonu, derz dolgu silikonları, yapıştırıcılar vb.) teması halinde, bu malzemelerin Isıcam üretiminde kullanılan birincil (bütil) ve ikincil yalıtım macunları (polisülfid, poliüretan, Isıcam dolgu silikonu) ile uyum testlerinin yapılması gerekmektedir. Söz konusu uyum testlerinin silikon üreticilerinin laboratuvarlarında yaptırılması uygulamayı yapan montaj firmasının sorumluluğundadır.
  4. Yalıtım macunları, zararlı güneş ışınlarının (UV) etkilerinden korunmalıdır. UV ışınlarına açık olan birleşim yerlerinde silikonlu ISICAMLAR tercih
  5. Isıcam ürünlerinin doğrama ile birleşim yerleri ıslaklıktan korunmalıdır. Doğramalardaki su tahliye deliği kontrol edilmelidir.
  6. Binanın dış cephesinde yapılacak uygulamalar cam montajı öncesinde yapılmalıdır.
  7. Camların ısınma ve soğumasına neden olabilecek koyu renkli perde, stor perde ve sticker uygulamalar, camlarda bölgesel ısınmaya bağlı genleşmeye neden olabileceğinden cam kırılmaları oluşabilir.
  8. Isıcam’ların cam ebadına sonradan müdahale edilmesi, Isıcamların şantiye ortamında tamir edilmesi, dış sızdırmazlık malzemelerine herhangi bir nedenden dolayı zarar verilmesi ısıcamların özelliğini kaybetmesine neden olur. Yapılacak herhangi bir müdahale camın garanti kapsamından çıkmasına neden olur.
  9. Isıcam üniteleri direkt güneş altında stoklanmamalıdır. Sıcaklığın etkisiyle ısınan her cam, şişme nedeniyle diğerini sıkıştırarak kırılmalara neden olabilir.
  10. Isıcam ünitelerinin arkası palete yaslanmalı, noktasal yük binmelerinden kaçınılmalıdır. Basınç değişikliğine bağlı olarak meydana gelebilecek şişmeler ve 2-3 misli kuvvet yüklemesi sonucunda kırılmalar meydana gelebilir.

Belirtilen hususlara uygun hareket edilmemesi halinde oluşabilecek hasarlardan CAM-SAŞ A.Ş. sorumlu değildir.

_

Bize yazın!